KONST / Litografier / Färglitografi 15443080
nr 1544 3080
Pär Andersson
(1926-2015), Sverige
Landskap. Signerad, numrerad 136/150. Färglitografi, bildmått: 53x36 cm, yttermått inklusive ram: 71x53 cm
Pär Sigurd Andersson, svensk bildkonstnär född i Skellefteå 1926, död 2015.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 29 maj 2023
kl 18:24:32
100 kr
300 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
Pär Andersson
Läs mer om Pär Andersson